Meranie vozidlových nadstavieb.
Meranie vozidlových nadstavieb a nákladov sa stáva čoraz bežnejšou požiadavkou a riešením, a to nielen na strane výrobcov nadstavieb, ale aj na strane používateľov.
Presné určenie váhy nie len predchádza preťaženiu vozidla, ale aj pokutám a znižuje náklady na údržbu, zároveň aj podporuje jednoduchšie právne a finančné procesy v podniku.
Najčastejšie oblasti využívania:
- Zber komunálneho odpadu
- Recyklácia
- Váženie nákladu
- Poľnohospodárske stroje: kŕmne vozy, preprava plodín, tvorba zmesí.
Doplnkové technológie k meraniam robia prácu presnou a identifikovateľnou, a celý logistický proces sa stáva uzatvoreným reťazcom.
Palubné váženie a identifikácia
Oblasť použitia:
- Doprava potravín: napríklad múka, obilie, krmivo, …
- Doprava palív: napríklad pelety, kvapalný plyn, oleje, …
- Doprava nebezpečných tovarov: napríklad technický plyn, …
- Odvoz odpadu: napríklad domáci a priemyselný odpad, …
- Iný typ odvozu odpadu: napríklad stavebný odpad, ťažba zeminy, …
- Recyklácia: napríklad starý olej z garáží a čerpacích staníc, …
Ak chcete meriať obsah silových vozidiel, sklápacích vozidiel, samosypiek a smetiarských vozidiel, je stavebná váha správnym riešením. Konštrukcia je pevne spojená s meracími bunkami. Tieto sa montujú na rámy nákladných vozidiel. Môže byť nainštalovaných 4 až 16 meracích buniek, v závislosti od veľkosti.
LCD váhový displej (merací terminál) a tlačiareň dodacích listov sa nachádzajú v kabíne vodiča alebo na ovládacom paneli.
- Meranie hmotnosti kedykoľvek a kdekoľvek.
- Množstvo produktu je ľahko čitateľné.
- Zákazník je si istý, že dostane to, za čo platí.
- Dodávateľ vie, že neodviezol alebo nevyhodil príliš veľa kilogramov bez účtovania.
- U zákazníka nie sú nádoby na skladovanie iba podľa objednávky, ale aj podľa skutočnej potreby (toľko, koľko sa zmestí do nádoby).
- Nakladacia kapacita nákladného vozidla je plne využitá pri odchode. Skutočné množstvo vydaného tovaru sa meria priamo u zákazníka.
Výsledok: väčší predaj, úspora na cestovných nákladoch a efektívnejšie využitie vozového parku.
Rôznorodosť aplikácií je neobmedzená, preto radi prispôsobíme naše produkty na dosiahnutie maximálnej efektívnosti vo vašej aplikácii (návratnosť investície). Naši technici a inžinieri s radosťou prijmú vaše výzvy.
Riešenia pre meranie nástavby:
- Meranie celkovej nadstavby
- Meranie odpadových nádob
- Meranie zdvíhacieho zariadenia s jedným ramenom pre kontajnery
- Meranie zdvíhacieho zariadenia s dvoma ramenami pre kontajnery
- Žeriavová váha
- Platformová váha
- Meranie zataženia nápravy
- Identifikačné riešenia
- Softvérové riešenia
KUKÁSAUTÓ FELÉPÍTMÉNY MÉRÉS
Műszaki alapfeltételek
1. A jármű mérőrendszere
A dinamikus mérlegelési és RFID-azonosító rendszer telepítéséhez ismerni kell a teherautó emelőszerkezet geometriáját és az emelő állapotát. Szükség lehet a telepítés módjának elfogadására (az érzékelő elhelyezése, felszerelése a rakománycellák elhelyezése) az egyes emelőtípusokhoz vagy emelőtípusokhoz.
Ehhez ismerni kell minden használt tehergépkocsit és emelőkar-típust, amelyet át kell építeni.
A különböző emelőtípusok és emelőhátfalak félesége szerint, a felépítmény átépítéséhez egy beépítési sémát dolgozhatunk ki, a felépítménygyártó céggel együtt, az eseti ráfordítások meghatározásához.
Általánosságban elmondható, hogy a használt teherautókra történő felszerelés a legköltségesebb módszer a következőkhöz képest az új járműre történő felszereléshez képest, mivel az emelőt teljesen át kell dolgozni.
Olcsóbb lehet új járművet vásárolni, amelyet már előkészítettek a mérlegelésre és az emelőhátfal gyártójának jóváhagyásával.
2. A jármű emelőszerkezetének átépítése a mérőrendszer beépítéséhez
Járművek és a megkívánt mérési módszerek figyelembe vételével és ettől függően minden egyes emelőkarra (típusra) ki lehet dolgozni egy módszert az emelőhátfal átépítésére és a szükséges alkatrészek beszerelésére.
A beépítésre vonatkozó példákat és alapelveket lásd külön dokumentumban. (KWS DYWA beépítési elve).
A mérésnek több technikai megoldása lehet:
Edényzet mérése közvetlenül az emelőkaron – külön-külön mérhetőek az edények
A teljes felépítmény mérése – az ürítés után mérhető meg a beöntött össze hulladék tömege
3. A mérlegrendszer kalibrálása (opcióban hitelesítése)
A DYWA2 dinamikus mérőrendszert a telepítés befejezése után kalibrálni szükséges. A DYWA2 beállításához ismert tömegű etalonsúlyokra van szükség.
Általában 10 kg-os etalonokat használnak, amelyek az EU „tesztsúlyok“ határértékeire vannak kalibrálva. Jellemzően körülbelül 60 db etalon szükséges.
A mérleg kalibrálása/beállítása „teach-in” módszerrel történik, több mérési feladattal. A hitelesített , (kereskedelmi forgalomba hozatalra engedélyezett) rendszerekhez 100-300 mérlegelést és ürítési folyamatot kell elvégezni járművenként. Ezért hulladékgyűjtőket kell használni, amelyeket később az ügyfél is használni fog. Ezeket üresen kell rendelkezésre bocsátani, hogy a mérleg pontossága megfeleljen a határértékeknek.
A mérleg kalibrációja, beállítása (és hitelesítése) 1-3 napot is igénybe vehet a beszerelést követően!
A mérlegek kalibrálását (vagy hitelesítését) 2 évente meg kell ismételni a Kormányhivatal metrológiai osztályának közreműködésével.